24-05-2021 18:30

marvel, Angelina Jolie, Salma Hayek, MCU, Kit Harington, Chloé Zhao, Gemma Chan, Eternals, Richard Madden

Thomas Fenger

Trailer:

Første smukke trailer til Marvels "Eternals" er landet

Marvels gruppe af superfolk af racen Eternals indtager snart vores planet. 

Marvel Studios har frigivet den første trailer til "Nomadland"-instruktøren Chloé Zhaos superhelte-epos, "Eternals", og den kan ses herunder.

Eventyret følger en gruppe udødelige superfolk af racen Eternals, som i al hemmelighed har levet på Jorden i årtusinder, hvor de har formet klodens historie og civilisationer.

Læs også: Optagelserne til den nye "Blade" går i gang i juli 2022

Heltene besidder forskellige evner og superkræfter – herunder beherskelsen af kosmisk energi og evnen til at flyve.

På rollelisten finder vi navne som Angelina Jolie ("Maleficent: Mistress of Evil"), Gemma Chan ("Let Them All Talk"), Salma Hayek ("Like a Boss") samt ikke mindst "Game of Thrones"-stjernerne Kit Harington og Richard Madden. 

"Eternals" suser ind i de danske biografer den 5. november. 

Kommentarer

  • Det gav ikke rigtigt chills hos mig, desværre 

    
    0
  • hmmm - lidt uklart, men jeg har stadig ja-hatten på

    
    1
  • Synes altid det intressant mår instruktøre får lov at sætte dit præg på noget.

    
    3
  • Jeg vil indrømme, at jeg ikke følte særlig meget andet end "Huh?" ved denne trailer.

    Dog har Marvel Studios så meget goodwill i banken, at jeg er villig til at give nærmest alt fra dem et rimeligt åbent sind, når nu de har bevist, at de er gode til at kæde ting sammen. :-)

    Men Fase 4 ser godt nok mystisk ud indtil videre. :-D

    
    2
  • Den ser edderhakme kedelig ud må jeg nok erkende. Nu kender jeg intet til kildematerialet,så ved ikke en disse om hvem de her er,men de ser guddommelige ud,og så er der vel ikke meget der kan røre dem,eller hvad?

    Synes hele phase 4 ser kedelig ud som den er annonceret, på nær Taika Waititis kommende Thor,men det vil tiden vise. Har ikke gidet se en eneste marvel serie på TV da figurerne er mig intetsigende..

    Som knejt læste jeg stort set kun Edderkoppen (Spider-man) og Projekt X (X-men).

    0
  • Jeg synes, at det er gevaldigt spændende med, hvad der ligner et afbræk fra de gængse gung-ho action-superhelte-baskere! Skriv mig bare på listen over de få, der virkeligt glæder sig til denne!

    dyg 25-05-2021 09:36
    
    5
  • Ikke de store forventninger når den er lavet af instruktøren til den kedeligste Oscar vinder nogensinde...

    0
  • Ikke de store forventninger når den er lavet af instruktøren til den kedeligste Oscar vinder nogensinde...

    Hun har sgu da ikke lavet Gladiator!

    dyg 26-05-2021 08:58
    
    1
  • Hun har sgu da ikke lavet Gladiator!

    Hov, sådan staver man da ikke til 'Crash'...

    
    3
  • I har en mærkelig måde at skrive “Out of Africa” på.

    
    2
  • Hun har sgu da ikke lavet Gladiator!

    WTF....!!!!

    0