Det er muligt det blir en fin film, men jebus CGI er bad, det ligner slet ikke undervands scener, her savner man Cameron og hans CGI crew.

Trailer: Havet er skønt i ny farvestrålende trailer til Disneys "Den lille havfrue"
Remaket af animationsklassikeren udkommer i biograferne i maj.
Disney har sluppet en ny trailer løs til live-action-genindspilningen af "Den lille havfrue", og den kan ses herunder.
Her møder vi havfruen Ariel (Halle Bailey), der svømmer rundt i det skønne ocean, mens hun drømmer om at komme på eventyr i menneskenes verden oven vande.
Begivenhederne tager for alvor fart, da Ariel ved et tilfælde møder menneske-prinsen Erik (Jonah Hauer-King), og samtidigt fristes af den onde havheks, Ursula (Melissa McCarthy).
Se også: Moovy TV møder instruktørerne bag "Vaiana", "Den lille havfrue" og "Aladdin"!
Den nye trailer byder desuden på første rigtige kig på Javier Bardem i rollen som Ariels formanende far, Kong Triton.
Remaket byder på et genhør med de klassiske sange fra den håndtegnede originalfilm fra 1989, som blev instrueret af duoen John Musker og Ron Clements.
Det kommende eventyr vil dog også indeholde helt nye kompositioner af veteranen Alan Menken og "Hamilton"-stjernen Lin-Manuel Miranda.
"Den lille havfrue" skyller ind i de danske biografer den 25. maj.